Általában amikor haza érek az iskolából semmi kedvem megcsinálni a házi feladatait és megtanulni az adott anyagot, inkább szívesebben szórakoznék egész nap. Inkább ülnék a tévé előtt, ami megjegyzem teljes mértékig nem egészséges az én koromban. Azzal nem is lenne baj ha egy kicsit lazulna az ember egy 20-30 percet, viszont az már igen amikor ott ragad a tévéképernyő előtt. Sajnos ez eléggé gyakori. Én az ilyen ismerőseimnek, akik az előbb említett problémával küszködnek (sajnos elég sok van), általában azt mondom, hogy gondoljanak bele abba milyen jó lehet úgy elmenni valahova, vagy tévézni vagy bármit csinálni, hogy már kész van a napi teendőjük, mennyivel nyugodtabbnak érzik magukat. Én úgy csinálom, hogy amikor haza megyek megebédelek, megnézem a facebookomat (kikapcsolom magamat chatről nehogy rám írjon valaki, mert akkor tuti biztos hogy órák múlva is ott fogok ülni), talán megnézek egy videót youtubon (ritkán szoktam, mert akkor is meglehet, hogy ott ragadok) és már megyek is tanulni. Én körülbelül tantárgyanként tartok egy szünetet, amikor iszok, meghallgatok egy számot ami megnyugtat és ami segítségével úgy érzem egy kicsit fel vagyok dobva, majd újra neki állok a következő tantárgyhoz. Nekem úgy 4 órát szokott igénybe venni a tanulás, nem tudom ez kevés vagy sok, nem értek ehhez. A legjobb az ha minél hamarabb eltudsz kezdeni tanulni, miután rendbe raktad magadat. És nagyon fontos, hogy amikor leülsz tanulni tényleg kapcsolj ki mindent (tévé, számítógép), tedd jó messzire a telefonodat, akár ki is kapcsolhatod véletlenül meg ne zavarjon az, hogy valaki küldött egy új üzenetet (én kiszoktam, így biztonságosabb), egyszóval minden olyan tényezőt ami megzavarhat a tanulásban. Ha esetleg megnyugtat az ha zene megy, akkor azt is bekapcsolhatsz, viszont, van amikor az is megzavar, akkor viszont jobb a síri csönd.
Egy másik jó tanács, használj kiemelőt! Sokkal könnyebb úgy tanulni, hogyha kijelölöd mit kell nagyon tudni, mi az alap, a plusz tudni valót vagy esetleg ami érdekesség vagy a leckefüzetben dogákat (az érdekességet én nem szoktam, de már hallottam arról, hogy valaki azt is jelöli) és még fel is dobják a könyveket, füzeteket ezek a neon színek. Nálam a színek jelentése:
Narancssárga-nagyon fontos
Rózsaszín-alap
Lila-plusz
Citromsárga-dogák, tz.-k
A tanulási hatékonyság növelésének legjobb módja, ha érdekeltté teszed
magad az éppen aktuális tanulnivalóban. Hozzáállásod megváltoztatásával,
az érdekes dolgok keresésével egyrészt gyorsabban megtanulod az
anyagot, másrészt több mindent meg is jegyzel belőle és élménnyé válik a
tanulás. Igaz, ez nekem nem sikerült, mármint az, hogy érdekeljen mondjuk a matematika, de mégis ez egy nagyon jó tanács!
Ne félj segítséget kérni az osztálytársaidtól! Ha valamit nem tudsz nyugodtan fordulj az osztálytársaidhoz, lehet amit te tudsz ő nem, és amit ő tud te nem, így segíthetitek egymást és gyorsabban kész is lesz a házi feladatotok.
Ne félj segítséget kérni az osztálytársaidtól! Ha valamit nem tudsz nyugodtan fordulj az osztálytársaidhoz, lehet amit te tudsz ő nem, és amit ő tud te nem, így segíthetitek egymást és gyorsabban kész is lesz a házi feladatotok.
____________________________________________________________________________________________________
Remélem hasznos volt ez a bejegyzésem sokak számára! A következő bejegyzés már valószínűleg ősszel lesz, ezért is megköszönöm, hogy velem tartottatok a 2013-as nyáron is. Volt itt blog szülinap, kisebb-nagyobb posztolási idő csúszások, nyaralás, inspiráció a meleg napokra és személyes poszt. Remélem jövőre is velem tartotok, mikor megünnepelhetjük a Beauty Salon Teen 2. szülinapját! Köszönöm még egyszer!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése